Frusack

Pro mnoho z veteránů, kteří již nějaký čas sledují ekologické produkty nebude Frusack žádnou novinkou. Tato inovativní česká firma bojuje proti jednorázovým plastovým sáčkům již několik let. Pro ty z vás, kteří ještě na Frusack nenarazili, jednoduchým popiskem se dá říci, že se jedná o náhradu za klasický plastový sáček, do kterého jste zvyklý v obchodech balit zeleninu, ovoce, oříšky, pečivo a spousty dalších potravin.

Výzkumy říkají, že každý z nás spotřebuje přes 300 mikrotenových sáčků ročně!, které potom končí v naší přírodě nebo skládkách, kde se nerozloží. A Frusack se rozhodl právě s tímto nešvarem bojovat. Pokud si pořídíte Frusack, dostanete obal, který je vyrobený ze speciální kompostovatelné tkaniny na bázi kukuřičného škrobu. Materiál má vlastnosti běžného plastu s tím rozdílem, že po konci užívání se ho lze zbavit ekologicky v prostředí průmyslové kompostárny.

Ale to není to nejlepší. Proč se nám Frusack líbí nejvíce je jeho opakovatelná použitelnost. Prostě si koupíte několik Frusacků a ty pak nosíte opakovaně na nákupy a balíte do něj nakupované potraviny. Využijete je v supermarketu, na farmářských trzích i kdekoliv jinde.