Společně pomáháme

Společně s vámi podporujeme neziskovou organizaci Justice for Nature a jejich projekt Blue Patrol

Jedním z hlavním pilířů, které stály za vznikem Organikku byla chuť měnit naši zemi k lepšímu a přispět k jejímu zachování pro další generace. Při spouštění jsme si byli vědomi toho, že je dneska velmi populární mluvit o změně, ale velmi málo lidí a společností se následně rozhodne svá slova podpořit činy.

My jsme od začátku nechtěli být jednou z takových společností.

Proto jsme hledali od prvních dnů Organikku, s kým bychom se mohli spojit, a kde bychom mohli pomoci nejvíce. Po měsících hledání jsme narazili na českou, lokální neziskovou organizaci Prales dětem, která je známá také pod mezinárodním názvem Justice for Nature. Od prvního setkání jsme věděli, že jsme narazili na ty správné lidi, kteří to myslí s naší planetou vážně.

V jejich aktivitách najdete několik projektů. V tuzemsku provozují program Občanské hlídky, ve světě pak Oko země, Blue life a Green life. V krátkosti se dá říci, že se svými projekty bojují za záchranu deštných pralesů, za záchranu kriticky ohrožených druhů zvířat a ekosystémů.

V rámci Organikku jsme se rozhodli, že bychom společně s vámi rádi podpořili projekt protipytlácké hlídky Blue patrol, který spadá do ochrany oceánů. V rámci projektu Blue patrol skupina bývalých indonéských rybářů chrání kladiště mořských želv na ostrově Bangkaru, v soustroví Pulau Banyak na Sumatře. V této oblasti dochází k celoročnímu hnízdění ohrožených druhů želv - karety obrovské, karety pravé a kožatky velké. Protipytlácká hlídka bojuje proti nelegálnímu rybolovu těchto želv (a dalších živočichů) a zároveň pravidelně čistí místní pláže od množství plastového odpadu, které každý den znečišťují tuto oblast.

Od nynějška svým nákupem na Organikku podpoříte nejen snižování spotřeby plastů, ale také protipytláckou hlídku Blue patrol, protože 5% z každé objednávky posíláme na transparentní účet organizace Justice for Nature.

Práce členů hlídky Blue patrol je tvrdá a náročná, ale má smysl, a proto jsme rádi, že společně s vámi můžeme podpořit jejich další činnost.

Děkujeme, že v tom jste s námi!

V případě, že byste chtěli podpořit organizaci Justice for Nature a další z jejich projektů nezávisle, určitě se podívejte na jejich stránky www.justicefornature.org. Každá pomoc je vítána, ať už finanční nebo lidská, protože nedostatek dobrovolníků je opravdu seriózní problém.