V období od 8.7. do 14.7. jsme na dovolené. Objednávky z tohoto období budou zpracovány a odeslány v pondělí 15.7. Děkujeme za pochopení.

Značky

V dnešní moderní době není umění nabídnout vše, naopak. Věříme, že uměním je nabídnout méně, ale kvalitně. Tímto heslem se řídíme v Organikku, když hledáme nové značky a produkty, které zařadíme do naší nabídky. Víme, že je to nezvyklá cesta, ale my ji pevně věříme a stojíme si za ní. Nové značky pro vás vybíráme se stejným zápalem a poctivou přípravou, jako držíme naši vizi udržitelné planety. Výrobek pro nás není pouze dalším z řady, ale musíme se s ním sami ztotožnit jak po ekologické stránce, tak po té designové. Vše, co prodáváme sami používáme, a najdete to v našich domácnostech. To je pro nás razítko kvality. Níže si můžete přečíst a podívat se, jaké značky zastupujeme a dozvědět se více o jejich vizích.


39f0ba_a805f069420c408daae5032bd1ecf16c_mv2

Amazinc! je mladá, česká firma působící na poli ekologické kosmetiky. Vyrábí jednoduché, přírodní a vysoce funkční kosmetické produkty, které jsou šetrné nejen k naší pleti, ale také k životnímu prostředí. Firmu založili v roce 2015 surfaři a snowboardisti, kteří jednoduše chtěli chránit naši planetu, místo, které jim umožnilo splnit si své sny.

Když jsme se poprvé o Amazincu dozvěděli úplně nás jejich vize rozsekala. Mnoho z nás si to vůbec neuvědomuje, protože se o tom moc nemluví, ale vemte si například takové opalovací krémy. Většina z nich, které můžeme koupit v běžných obchodních centrech je vyrobena za užití určitých chemikálií, které mají vliv na život v oceánech, například zabíjejí korálové útesy.

Takže pokaždé, co se namažete krémem a jdete do vody, napomáháte úhynu mořské fauny. Bohužel, je to tak. I my jsme to dříve dělali, je to daň za nevědomost. A právě Amazinc! se snaží tuto situaci změnit. Jejich produkty jsou čistě přírodní, takže nijak neškodí přírodě. Toho jsme chtěli být součástí, a proto u nás Amazinc! najdete.

Prozkoumejte produkty Amazinc! >>>


bees-wrap-logo

V roce 2012 si zakladatelka Bee's wrapu Sarah Kaeck kladla otázku, se kterou zápasí mnoho domácností, kterým záleží na naší planetě. Jak omezit spotřebu jednorázových plastů na skladování potravin?

Její odpověď si můžete sami vyzkoušet a používat. V kombinaci organické bavlny, včelího vosku, jojobového oleje a pryskyřice vytvořila unikátní alternativu k plastovým obalům, která je omyvatelná, kompostovatelná a opakovaně použitelná.

I my v Organikku Bee's wrap používáme, tak jako ostatní produkty. Nejčastěji je využijeme na zabalení pomazánek, omáček (například při grilování je to skvělá věc!), balíme do nich svačiny plné ovoce nebo sendviče. Meze se nekladou, a jejich využití záleží jen na představivosti majitele.

  

Prozkoumejte produkty Bee's wrap >>>


 food-huggers-logo

Znáte tu situaci, když si nakrájíte ovoce nebo zeleninu a zbyde vám polovina, kterou jen tak ledabyle hodíte do ledničky? Věřím, že většina z vás ano. Další den přijdete, chcete tu druhou půlku použít a zjistíte, že je celá okoralá. Tak ji buď vyhodíte, nebo ukrojíte okoralou část a tu pak stejně vyhodíte. Povědomé, že?

Také Michelle a Adrienne tento problém znali a rozhodli se jej vyřešit. Vytvořili krásný produkt, který pojmenovali Food Huggers a začali bojovat proti zbytečnému plýtvání potravin. V roce 2013 spustili kampaň na Kickstarteru, kde vybrali nádherných 184 000$ na svůj nápad a pustili se do práce. Díky tomu, můžeme dnes všichni dát našemu ovoci a zelenině jedno velké objetí. Proč zbytečně plýtvat zdroji přírody, když to není nutné?

Navíc, Food Huggers dokáže ovoce i zeleninu udržet mnohem čerstvější, než plastové obaly (až o 23% čerstvější a svěžejší!). A ty pak aspoň nekončí v oceánech, a jinde v přírodě.

Prozkoumejte produkty Food Huggers >>>


frusack-logo

Pro mnoho z veteránů, kteří již nějaký čas sledují ekologické produkty nebude Frusack žádnou novinkou. Tato inovativní česká firma bojuje proti jednorázovým plastovým sáčkům již několik let. Pro ty z vás, kteří ještě na Frusack nenarazili, jednoduchým popiskem se dá říci, že se jedná o náhradu za klasický plastový sáček, do kterého jste zvyklý v obchodech balit zeleninu, ovoce, oříšky, pečivo a spousty dalších potravin.

Výzkumy říkají, že každý z nás spotřebuje přes 300 mikrotenových sáčků ročně!, které potom končí v naší přírodě nebo skládkách, kde se nerozloží. A Frusack se rozhodl právě s tímto nešvarem bojovat. Pokud si pořídíte Frusack, dostanete obal, který je vyrobený ze speciální kompostovatelné tkaniny na bázi kukuřičného škrobu. Materiál má vlastnosti běžného plastu s tím rozdílem, že po konci užívání se ho lze zbavit ekologicky v prostředí průmyslové kompostárny.

Ale to není to nejlepší. Proč se nám Frusack líbí nejvíce je jeho opakovatelná použitelnost. Prostě si koupíte několik Frusacků a ty pak nosíte opakovaně na nákupy a balíte do něj nakupované potraviny. Využijete je v supermarketu, na farmářských trzích i kdekoliv jinde.

Prozkoumejte produkty Frusack >>>


Georganics-logo-green

Co začalo na farmářských trzích v Londýně se přeměnilo v jednu z nejvýznamnějších a nejdůvěryhodnějších značek v oblasti zubní hygieny na světě. A tato značka v našem portfoliu nemohla chybět. Jejich vize o přírodních ingrediencích, žádné chemii a udržitelné planetě je vidět na každém kousku jejich produktů - od zubní pasty až po ústní vodu.

Georganics se odlišuje od běžných zubních produktů tím, že veškeré jejich ingredience jsou zcela přírodní. Nenajdete v nich žádné chemické látky, žádné testování na zvířatech a většina produktů je vhodná pro vegany. A skvělou tečkou, bez které by to celé nedávalo smysl je udržitelnost - Georganics využívá pouze ekologické obaly, které nejen pomáhají přírodě, ale jsou také moc krásné.

Prozkoumejte produkty Georganics >>>


JustStraw

Průměrná užitná životnost jednoho plastového brčka je 30 minut. V přírodě pak zůstává dalších 200 let. Šílená představa, že?

Naštěstí, situace se začíná měnit a přicházejí firmy s novými typy brček, které jsou mnohem více ekologičtější. Jedním z nich je právě JustStraw, která se zaměřila na výrobu brček z pšenice. Protože patříme mezi lidi, kteří si rádi dopřejí dobrý drink v létě, ovocné šejky a další dobrůtky, ke kterým je potřeba brčko, sami jsme hledali vhodnou alternativu.

Bohužel, papírové brčka se rychle rozmočí, skleněná se mohou jednodušše rozbít a jakákoli varianta využívající i sebemenší kousek plastu nám byla proti srsti, s velkými očekáváními jsme vyzkoušeli JustStraw. A s potěšením můžeme prohlásit, že lepší ekologická brčka jsme na trhu zatím nenašli. Jsou kompostovatelná, jedno brčko využijete několikrát (protože se nerozmáčí), v puse nemají nechutnou pachuť a jako bonus vypadají cool.

Však sami vyzkoušejte, a uvidíte. Za nás jasná jednička.

Prozkoumejte produkty JustStraw >>>


kutis-skincare-logo

Ze srdce Walesu k nám do České republiky dorazily produkty pro péči o pleť Ku.tis skincare. Příběh velšské značky začal před 5 lety a vypracoval se v jednu z nejzajímavějších značek na poli přírodní kosmetiky. Ku.tis si přísně zakládá na přírodních ingrediencích a ve svých produktech nepoužívá chemické přísady.

Stejně jako se pečlivě starají o naši pokožku, dbají také na naši planetu. Proto balí své produkty do plně recyklovatelných obalů, tak aby byly co nejšetrnější k naší planetě.

Prozkoumejte produkty Ku.tis skincare >>>


Black

Velice úspěšná kampaň na platformě Kickstarter vystřelila dánskou společnost LastObject, která stojí za produktem LastSwab, mezi velmi diskutované značky na poli ekologických produktů. Jejich opakovatelně použitelná tyčinka do uší si získala okamžitou pozornost a popularitu po celém světě. Hned po tyčince následovala tyčinka určená převážně pro dámy, na každodenní líčení.

Cílem tyčinky LastSwab je omezit spotřebu běžných tyčinek do uší na jedno použití. LastObject uvádí, že jejich tyčinku můžete použít minimálně na 1000 použití, čímž výrazně omezíte spotřebu těch jednorázových. My jsme si jejich tyčinky oblíbili především na cesty, ať už na dovolené nebo na pracovních cestách, jedná se o skvělého pomocníka.

Prozkoumejte produkty LastSwab >>>


musk-logo

Přírodní kosmetika ze Slovenska, to je MusK. V naší nabídce najdete převážně přírodní mýdla a šampony, ale nabízíme také designové podložky na mýdla a šampony, které udrží tvoje přírodní produkty v suchu. Naše obliba v mýdlech a šamponech MusK stojí především na kvalitním složení, skvělé vůni a designu mýdel. Všechny produkty jsou baleny pouze v ekologických obalech, nenajdete žádný plast.

Rádi podporujeme zajímavé výrobce, mezi které MusK rozhodně patří, a proto si zaslouží své místo v naší nabídce.

Prozkoumejte produkty MusK >>>


PATCH-logo

Příběh Patch Strips započal, když James Dutton zjistil, že jeho syn je alergický na běžné náplasti. Psal se rok 2016, a James se rozhodl, že najde vhodnou alternativu, aby mohl svému synovi ošetřit ranky na pokožce. Bohužel, žádnou alternativu nenašel. Postupem času začal zjišťovat, že jeho syn není sám, kdo trpí podobnou alergií na běžné náplasti.

A tak vznikl Patch Strips. Protože nenašel alternativu, James se rozhodl vytvořit zcela novou a inovativní náplast, která by mohla tisícům lidí a zároveň byla šetrná k naší planetě.

Patch Strips může hrdě prohlásit, že její náplast je vyrobena z přírodních materiálů, mezi kterými hraje hlavní úlohu bambus. Bambus je rychle obnovitelný zdroj - roste několikanásobně rychleji než stromy, spotřebovává méně vody, produkuje 35násobně více kyslíku a nepotřebuje pesticidy ani herbicidy.

Od svého vzniku získal Patch Strips velké množství ocenění a rychlým tempem si získává pevné místo mezi špičkou ekologických produktů.

 

Prozkoumejte produkty Patch Strips >>>


nove-logo-sobi-eco-600x315

Sobi.eco je slovenská značka, která vyrábí designové ekologické výrobky v chráněných a sociálních dílnách na Slovensku. Do výroby zapojuje recyklované materiály se zaměřením na snižování odpadu okolo nás a poukazování na ekologické a sociální alternativy výroby. Pilotní projekt značky se zaměřuje na přetváření starého oblečení a plastů na recyklované produkty jako jsou obaly na notebooky, znovu použitelné obaly na láhve nebo dámské tašky, všechny výrobky jsou vyrobeny ze 100% recyklované netkané textilie. 

Značka sobi.eco získala mnohá ocenění a byla prezentována na různých místech ve světě v průběhu akcí zaměřených na inovativní a udržitelná řešení. Značka se zaměřuje na tři oblasti – ekologickou: přeměnou potenciálního odpadu na výjimečné designové produkty, sociální: zaměstnávání znevýhodněných lidí a edukační: při objasňování udržitelných řešení studentům i široké veřejnosti.

No řekněte sami, nejsou skvělí?

Prozkoumejte produkty Sobi.eco >>>


straw-by-straw-logo

Straw by Straw žije stejnou myšlenkou jako my, a věříme, že vy také. Plastová brčka, a plasty obecně, jsou zlo, které naši planetu obrovským způsobem znečišťuje. Na souši i v oceánech, všude se brodíme v tunách plastu, které naše planeta nezvládne absorbovat. Everlyn, zakladatelka Straw by Straw už nechtěla jen přihlížet a před třemi lety začala jednat - začala vyrábět slámová brčka Straw by Straw.

Když jsme narazili na její příběh a zápal pro věc, okamžitě jsme věděli, že chceme být součástí její mise, která směřuje k úplnému odstranění plastových brček. Je to těžký úkol, ale my jsme se rozhodli Everlyn pomoci, a proto u nás najdete její brčka.

Prozkoumejte produkty Straw by Straw >>>


The Avocado Sock

Jste milovníci Avokáda? Pak Avocado Sock musíte mít ve své kuchyni. Určitě znáte z našich českých obchodů, jak často je Avokádo prodáváno nezralé, tvrdé jako kámen. No prostě hrůza! Najít pěkně zralé Avokádo vhodné k okamžité konzumaci není jen tak.

A právě tady vstupuje na scénu Avocado Sock. Tato ponožka, pletená ze 100% Shetlandské vlny, slouží k plnému a kvalitnímu dozrání avokáda. Už se nebudete muset zabývat tím, že Avokádo v obchodě není dostatečně zralé. Prostě ho koupíte, a doma jej zabalíte do avokádové ponožky. O zbytek se nestaráte.

Pak už si jen můžete vychutnat skvělé Guacamole.

Prozkoumejte produkty Avocado Sock >>>


TBBS-LOGO-410with_09575671-d415-4acc-b070-bd50e3bcc378_410x

Když jsme pro vás hledali a vybírali partnera, s kterým budeme spolupracovat ohledně bambusových kartáčků, byla to dřina, to vám teda řekneme. Ale nakonec se to vyplatilo. The Bamboo Brush Society je přesně ten typ značky, se kterým se můžeme naplno ztotožnit. Stejně jako my jsou vášniví cestovatelé, optimisté z celého srdce, a svým malým kouskem chtějí přispět k záchraně naší krásné planety a být inspirací ostatním k tomu samému.

The Bamboo Brush Society se zaměřuje na produkty z bambusu, jako jsou zubní kartáčky, které jsou mimochodem skvělé - každý, kdo preferuje jemné štětinky bude ve správných rukou, a další produkty jako vatové tyčinky do uší z bambusu, nebo bambusové pouzdro na kartáček. Však mrkněte sami, jak propracované to mají.

Prozkoumejte produkty The Bamboo Brush Society >>>


Three-Hills-Logo

Three Hills Soap jsou přírodní mýdla, která jsou vyráběna pomocí vlastních receptur v malých dávkách, tak aby si udrželi, co nejvyšší kvalitu. V Three Hills Soap používají pouze přírodní ingredience, etické zdroje a rostlinné oleje, které jsou příznivé pro pokožku, a proto jsou přírodní oleje minimálně zahřívány, aby si udrželi své výživné vlastnosti.

Mýdla jsme si zamilovali od prvního okamžiku. Jsou krásně voňavá, jejich varianty obsahují spousty unikátních ingrediencí, které nenajdete u jiných značek, a přináší tak vynikající zážitek z koupele. Jsou vyráběny ručně z láskou k přírodě v irském Dublinu - jsou šetrná k naší pokožce, ke zvířatům, k planetě a také vhodné pro vegany.

Prozkoumejte produkty Three Hills soap >>>


who-gives-a-crap

Toaletní papíry Who Gives a Crap jsou jedním z našich nejoblíbenějších produktů. Jejich unikátní a stylový design je něco, co jsme museli mít na své vlastní toaletě, a pak už to byl jen kousek nabídnout je i tobě v obchodě! Upřímně, design těchto toaleťáků je něco, co dodá domácí toaletě šmrnc a každá návštěva je bude tiše obdivovat. Navíc, design není to jediné. Who Gives a Crap jsou prémiový toaletní papír vyrobený z bambusu (tedy mnohem ekologičtější varianta než klasické papíry), u kterého to poznáte ihned po prvním použití - krásně jemný, s kterým je radost si utírat zadek:).

Design, kvalita, ekologický a sociální dopad - to vše jsou toaletní papíry Who Gives a Crap.

Prozkoumejte produkty Who Gives a Crap >>>