Sprout Huggers ® Sage Green

Kód: 1110
Novinka
Neohodnoceno
449 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Sprout Huggers ® Sage Green je sada pro ekologické a cenově dostupné opakované řešení pěstování vlastních čerstvých, výživných a tělu prospěšných klíčků přímo ve vaší kuchyni. Sada má krásnou šalvějově zelenou barvu a dokonale bude ladit k vašim vypěstovaným čerstvým klíčkům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sprout Huggers je vyroben z flexibilního potravinářského silikonu, který se vejde na standardní velikosti sklenic. Pokud máte několik nepotřebných sklenic, které chcete efektivně a opakovaně využít pro pěstování zdravých a výživných klíčků, společně se Sprout Huggers bude pro vás pěstování opakovaně jednoduché a obohacující. Díky pohodlnému těsnění a robustnímu stojanu je klíčení se Sprout Huggers hračkou!

Klíčky pro zdraví neboli „Malý zázrak přírody“ 

Pozitivní účinky čerstvých klíčků jsou známé již z dob staré Číny a Egypta. Tento malý zázrak přírody je plný živin a člověku prospěšných enzymů*. Jak to probíhá a co se děje během klíčení? Během klíčení dochází v semenech k metabolickým dějům, kdy nové rostoucí organismy (klíčky) získávají co nejvíce živin, aby samy byly schopny vyrůst do zralé rostliny (už po dvou hodinách klíčení se v semínku zvyšuje obsah vitamínů a balastních látek o 50 až 200 %). Zvyšuje se zásaditost, aktivují se enzymy, mnohonásobně vzrůstá obsah vitamínů, chlorofylu. Rostlinné bílkoviny se štěpí na aminokyseliny, škroby se přeměňují na cukry, tuky se štěpí na mastné kyseliny. Jednoduše, klíčky mají pro tělo mnohem víc pozitiv a jsou stravitelnější než suchá semena. 

V čem nám může pravidelná konzumace naklíčených semen pomoci? Výrazně nám zlepšují trávení. Pomáhají s detoxikací organismu a zvyšují imunitu. Preventivně působí proti běžnému nachlazení a chřipkám.

Jaká semena můžeme pro klíčení využít? U zeleniny to jsou semena řepy, ředkvičky, řeřichy, zelí, rukoly, brukve nebo brokolice. U luštěnin se nejčastěji využívají fazole mungo, čočka, hrách, sója, cizrna apod. U čočky rostou klíčky velmi rychle, a proto se musí kontrolovat, aby na nich nenarostly listy, jinak budou čočkové klíčky trpké a lehce nahořklé. U olejnin se využívají semínka slunečnice, sezamu a hořčice. U obilovin se může použít pšenice, žito, oves, ječmen, quinoa (Merlík čilský) - nakličuje se bez slupky a také pohanku, která má chuť po oříšcích. U bylin lze využít vojtěšku, pískavici nebo bazalku (klíčky použité do pesta mají nepřekonatelnou vůni i chuť).

*Enzymy řídí většinu biochemických procesů v těle všech živých organismů včetně člověka. Bez nich se neobejde správné trávení, metabolické a regenerativní procesy, zvyšování imunity. Enzymy jsou obsažené v ovoci, v kvašené (fermentované) zelenině, kefíru, rostlinných klíčcích, apod.

Popis:

 • Sprout Huggers ® slouží k vypěstovaní klíčků, jejich konzumací výrazně pomáháme organismu s trávením, klíčky pomáhají našemu organismu s detoxikací a zvyšují naši imunitu, preventivně působí proti běžnému nachlazení a chřipkám
 • odbourává opakované používání jednorázových obalů a výplní při pěstování klíčků
 • vyrobeno ze 100% potravinářského silikonu
 • neobsahuje Bisfenol A (BPA) a Ftaláty (Phthalate)
 • není toxický a je bez zápachu
 • hmotnost produktu včetně obalu: 125 gramů
 • hmotnost produktu bez obalu: 90 gramů
 • Food Huggers® produkty obsahují patenty a ochranné známky (více zde) https://foodhuggers.com/pages/food-huggers-intellectual-property
 • opakovaně použitelné
 • upozornění: produkt se prodává bez sklenic a semen
 • 100% recyklované kartonové obaly posilují základní závazek k udržitelnému rozvoji a snižování odpadu u Food Huggers®

Součástí balení je:

 • sada Sprout Huggers ® Sage Green obsahuje 2 silikonové přípravky (díly) pro pěstování klíčků o rozměrech 9 x 9 x 5,5 cm (sítko na odkapávání a základnu pro umístění sítka)

Jak to funguje

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: