Jak vyzrát na příliš plný šatník - začněte s minimalismem

minimalistuv-satnik

Je dost možné, že s ním právě bojujete. Třeba se zrovna stěhujete (stejně jako před časem já) a balíte všechno to oblečení do krabic a ono to nemá konce. Snažíte se, co to jde, ale krabice se hromadí a hromadí.

A pak, náhodně, jako kdyby vás někdo špehoval, narazíte na internetu na pojem minimalismus.

Začnete si postupně googlovat o čem ten minimalismus je. Pravděpodobně si přečtete blog Minimalisticky nebo pokud vládnete angličtině, pak určitě prolouskáte blogy The Minimalists a Becoming Minimalist.

Aby toho nebylo málo, a byla jste si jistá, že všemu plně rozumíte, určitě na Netflixu zkouknete ještě dokumenty Minimalism: A Documentary About the Important Things a jeho pokračování The Minimalists: Less Is Now od minimalistického režiséra Matta D’Avelly.

A v tu chvíli je tento článek absolutně zbytečný.

Protože při posledním záběru přesně víte, co máte dělat.

Jít do všech těch krabic a zcela upřímně si říct, co ještě někdy na sebe budu chtít obléct. U všeho, kde si na 100% nejste jistá (ý) a nemůžete si říci “ano, to je srdcovka, kterou budu nosit každý týden”, musíte být silní a věci se zbavit.

U věcí, které mohou mít nějakou hodnotu se nebojte jít na weby jako jsou Vinted a zkuste daný kousek prodat. Možná ještě vyděláte nějakou tu korunu.

A tam, kde to nepůjde, věci darujte. Uvidíte, že na konci budete mít ještě lepší pocit, protože někomu dalšímu uděláte velkou radost.

Tím vyzrajete na příliš plný šatník a zároveň najdete životní rovnováhu a klid, která přichází společně s minimalismem.

---

Obrázek: Henry & Co. on Unsplash

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení