Jak vyzrát na příliš plný šatník - začněte s minimalismem

minimalistuv-satnik

Je dost možné, že s ním právě bojujete. Třeba se zrovna stěhujete (stejně jako před časem já) a balíte všechno to oblečení do krabic a ono to nemá konce. Snažíte se, co to jde, ale krabice se hromadí a hromadí.

A pak, náhodně, jako kdyby vás někdo špehoval, narazíte na internetu na pojem minimalismus.

Začnete si postupně googlovat o čem ten minimalismus je. Pravděpodobně si přečtete blog Minimalisticky nebo pokud vládnete angličtině, pak určitě prolouskáte blogy The Minimalists a Becoming Minimalist.

Aby toho nebylo málo, a byla jste si jistá, že všemu plně rozumíte, určitě na Netflixu zkouknete ještě dokumenty Minimalism: A Documentary About the Important Things a jeho pokračování The Minimalists: Less Is Now od minimalistického režiséra Matta D’Avelly.

A v tu chvíli je tento článek absolutně zbytečný.

Protože při posledním záběru přesně víte, co máte dělat.

Jít do všech těch krabic a zcela upřímně si říct, co ještě někdy na sebe budu chtít obléct. U všeho, kde si na 100% nejste jistá (ý) a nemůžete si říci “ano, to je srdcovka, kterou budu nosit každý týden”, musíte být silní a věci se zbavit.

U věcí, které mohou mít nějakou hodnotu se nebojte jít na weby jako jsou Vinted a zkuste daný kousek prodat. Možná ještě vyděláte nějakou tu korunu.

A tam, kde to nepůjde, věci darujte. Uvidíte, že na konci budete mít ještě lepší pocit, protože někomu dalšímu uděláte velkou radost.

Tím vyzrajete na příliš plný šatník a zároveň najdete životní rovnováhu a klid, která přichází společně s minimalismem.

---

Obrázek: Henry & Co. on Unsplash