Nejlepší blogy o minimalismu

minimalismus-blog

O tom, co je minimalismus, a co pro nás znamená v Organikku jste se již mohli dočíst v jednom z našich dřívějších článků.

Ale kde čerpáme inspiraci, a kde můžete vy sami získat více informací o minimalistickém životním stylu? To vše vám naservírujeme v našem přehledu nejlepších blogů o minimalismu. A to není vše, hodíme vám také tipy na zajímavé filmy a Youtube kanály, kde můžete načerpat další inspiraci.

Nejlepší české blogy o minimalismu

Minimalisticky

Blog, za kterým stojí Alvin Korčák patří mezi českými blogy k tomu nejlepšímu. Na blogu se mi líbí, že témata o minimalismu spojuje také s odpovědným a udržitelným způsobem života. A přesně takhle minimalismus vnímáme i my. Alvin určitě patří k nejvýraznějším osobnostem věnujících se minimalismu na české scéně, o čemž svědčí také jeho rozhovory pro Českou televizi, Respekt, DVTV nebo Český rozhlas.

Za málem

Aneta píše o minimalismu na svém blogu od roku 2016 a řídí se heslem “Vlastnit málo, mít hodně”. K minimalismu se dostala přes svou touhu v životě něco změnit a od té doby publikuje velice zajímavé články ze své cesty k minimalismu, ve kterých se odráží její vlastní zkušenosti. Doma má malé dítě, takže se věnuje také minimalismu s dětmi.

Zjednodušeno

Patrik přednáší, pořádá kurzy a minimalistické výpravy a k tomu píše blog, na kterém se věnuje převážně minimalismu v podnikání, efektivitě v práci, osobním rozvoji a celkově o zjednodušování, jak už sám o sobě napovídá název jeho webu. Na jeho blogu najdete spousty zajímavých článků, které vás mohou inspirovat.

Nejlepší zahraniční blogy o minimalismu

The Minimalists

Joshua Fields Millburn a Ryan Nicodemus jsou kamarádi z dětsví, kteří opustili své dobře placené zaměstnání a rozhodli se razantně změnit svůj život. Prodali nedůležité materiální věci, které jim pouze zavazely ve skříni a vydali se na cestu za minimalistickým životem. Začali psát blog, který se stal celosvětově obrovsky populární. Dnes už si můžete poslechnout také podcast, přečíst několik knih a nebo shlédnout dva minimalistické filmy z jejich dílny.

Becoming Minimalist

Za blogem Becoming Minimalist stojí Joshua Becker. Blog inspiroval po světě již tisíce a tisíce lidí (včetně Alvina Korčáka z Minimalisticky cz) a dnes již patří také mezi úspěšné knižní autory - na kontě má již 4 knihy o minimalismu. Joshua Becker začal úklidem ve své garáži a proměnil svůj blog mezi jeden z nejpopulárnějších na světě. Píše o minimalismu v různých formách našeho života.

Be More With Less

Za blogem stojí Courtney Carver, která blog založila poté, co ji byla diagnostikována rozstroušená skleróza. Tak jako mnoho dalších, minimalismus pro ni byla cesta jak ve svém životě něco zásadně změnit a snaha o zjednodušení života a nalezení menšího stresu. Courtney založila také úspěšný Projekt 333, který se věnoval velké redukci vlastního šatníku s cílem výrazně snížit počet kusů oblečení, které vlastníme.

Zen Habits

Leo Babauta je otcem šesti dětí a krásným způsobem ukazuje, že minimalismus je možné praktikovat také s dětmi. Jeho blog se více věnuje minimalismu v podobě vnitřní nastavení mysli a hledání klidu a je tak vynikajícím doplňkem k výše zmíněným blogům.

Zajímavé kanály na Youtube

Matt D’Avella

Matt je režisérem obou níže zmíněných minimalistických filmů a na svém kanále na Youtube pravidelně vydává videa z života minimalisty. Na 100% patří k tomu nejlepšímu, na co můžete ve video formě narazit. Jeho videa mají vysokou kvalitu, ať už po stránce zpracování, tak svým obsahem. Za vše hovoří neskutečných 3 milionů sledujících.

Filmy, které stojí za to shlédnout

Minimalism: A Documentary About the Important Things

The Minimalist: Less Is Now

Oba dva dokumenty spadají do portfolia výše zmíněného Matta D’Avelly (režisér) a zakladatelů blogu The Minimalists - Joshuy Fields Millburna a Ryana Nicodemuse. Filmy sledují osobní příběh Joshuy a Ryana a ukazují, proč se oba dva začali zajímat o minimalismus a co je vedlo k tak razantní životní změně. Jejich příběh vám ukáže, že ani skvělá kariéra, peníze a vysoké postavení v práci nemusí znamenat štěstí. A že se v dnešní době slepě ženeme za něčím, co nás šťastnými neudělá. Filmy můžete zkouknout na Netflixu.

Chybí vám tady nějaký zajímavý blog? Neváhejte nám napsat, rádi jej do seznamu přidáme.

---

Obrázek: Kaitlyn Baker on Unsplash