10 nejlepších blogů o veganství

veganstvi-blog

Nezáleží zda-li jste aktivním veganem, zatím o veganství pouze přemýšlíte nebo se o něm chcete dozvědět více. Každý z vás jistě ocení tipy na blogy, které stojí za to v dnešní době sledovat.

V našem seznamu 10 nejlepších blogů najdete šest českých a čtyři zahraniční. Každý ať si zvolí podle svých preferencí a vkusu.

V naší české kotlině převažují veganské blogy s recepty na veganská jídla, u zahraničních můžeme najít i mnohem hlubší články, které se zabývají etikou, veganstvím jako životním stylem a s mnoha dalšími zajímavými tématy.

České blogy

1. Dewii

Na první místo mezi českými blogy zařazujeme ten od Dewii. Možná ji znáte jako influencerku ze sociálních sítích, kde si vybudovala své jméno.

Na svém blogu rozebírá recepty, obecná témata o veganství, ale také cestování a postřehy ze svého života.

Nevýhodou tohoto blogu je, že Dewii na něm již není moc aktivní, takže se pro nejnovější zprávy budete muset přesunout za ní na Instagram nebo Youtube.

2. Soucitne.cz

Jeden z nejaktivnějších blogů/magazínů o veganství. A to do současnosti. Na blogu najdete spoustu zajímavých informací ze světa veganů.

Velkou výhodou webu je, že pravidelně přidává obsah i do kategorie novinek, ve které najdete různé zajímavosti z celého světa, takže se na web můžete vracet několikrát týdně.

Najdete zde také veganské recepty, restaurace, ale i prodejny se zdravou výživou.

3. Vegmania

Zakladatel webu Pavel Ovesný se tématu veganství věnuje již od roku 2007. Na svém blogu, dnes již možná magazínu, publikuje širokou paletu článků týkající se veganství.

Najdete zde recepty, vzdělávací články o veganství, ale také například slovníček pojmů nebo katalog veganských restaurací.

4. Veganka

Spíše než blog je Veganka magazín o veganství. Jako na všech zásadních vegan webech zde najdete kuchařku s recepty, ale také mnoho dalšího zajímavého obsahu.

Sice staršího data, ale najdete zde například vlogy o veganství a nebo si můžete stáhnout e-book o veganství zdarma.

5. Pan Vegan

Blog s veganskými recepty funguje již od roku 2010. Najdete zde i mini-recenze veganských restaurací. Bohužel, není jich mnoho a jejich aktuálnost je dost velkou otázkou.

6. Veganotic

Veganotic je obsáhlá kuchařka s veganskými recepty. Bohužel, v poslední době již recepty příliš nepřibývají. I tak je ale z čeho vybírat.

Zahraniční blogy

Nevím jak vy, ale pokud ovládáte angličtinu, pak bych osobně volil některý z těchto zahraničních blogů. Oproti většině těch českých jsou stále aktivní a věnují se tématu veganství opravdu do hloubky. Tady je naše top čtyřka.

Kuchařka - Olives for Dinner

Pokud hledáte veganské recepty, pak navštivte blog Olives for Dinner, který založila Erin. Kromě skvělých receptů se můžete pokochat také krásnými fotkami všech jídel, které Erin fotí společně se svým manželem. Olives for Dinner je opravdu profi blog, který můžeme na 100% doporučit.

Velmi zajímavou kategorií jsou také rozhovory Why I Cook.

Veganství & Minimalismus - A Considered Life

Toto není tak úplně blog pouze o veganství, ale hodně se nám líbí. Autorka blogu, Sophie, aktivně píše o tématech jako je minimalismus, veganství, zero waste a udržitelnost. Všechno to jsou témata, která jsou nám na Organikku blízká, a proto nám přijde škoda nedoporučit i blog od Sophie.

Veganství & Životní styl - Pick up Limes

Jen ten název stojí za zmínku! Blog Pick up Limes vede vystudovaná dietoložka Sadia, která sdílí svůj pohled na rostlinnou stravu.

Najdete zde širokou paletu různých receptů pro různé příležitosti a také příspěvky z života vegana.

Aktivismus - Vegan Strategist

Tento blog vede veganský aktivista Tobias Leenaert, autor knihy How to Create a Vegan World: a Pragmatic Approach.

Na webu najdete autorské blogové příspěvky, někdy možná trochu kontroverzní, o jeho pohledu na veganství.

Ať už s jeho názory budete souhlasit nebo ne, určitě stojí za to si některé jeho články přečíst a udělat si o tom vlastní názor. Začněte třeba s mým oblíbeným Should Vegans Support the McDonald’s Vegan Burger?

---

Obrázek: Roam In Color on Unsplash